etkinlik

Ankara JUG Temmuz 2013 Etkinliği

Konu:

Daha önce Haziran etkinliğini paylaştığım Ankara JUG'un, bu ayki yani Temmuz 2013 etkinliği 25 Temmuz Perşembe günü gerçekleşecek. Bu ayki etkinliğin konusu Java Enterprise Edition 7, konuşmacılar Çağatay Çivici ve Mert Çalışkan.

Ankara JUG etkinlikleri öğretici oluyor, Java konusunda meraklı olanlara ısrarla tavsiye ediyorum. Ayrıca katılıma teşvik olarak güzel hediyeler de var. Bunun yanında Ramazan ayı dolayısıyla küçük bir iftar programı olduğunu yazmışlar. Katılmak isteyenler önceden haber versin diyorlar :) Detaylı bilgi Ankara JUG blogunda: http://www.ankarajug.org/2013/07/ankara-jug-temmuz-2013-etkinligi.html

Java EE7 sürümü ile birlikte, Batch Processing, WebSocket vb. gibi yeni API'lerin yanında JAX-RS, JSF, JMS gibi var olan teknolojilerde de geliştirmeler sunmaktadır. Bu etkinlikte, kurumsal java platformu Java EE'nin son sürümü ile birlikte gelen yenilikler incelenip, yol haritası üzerinde tartışılacaktır. Ayrıca çeşitli Java EE teknolojileri ve Java EE7 ile birlikte gelen geliştirmeler tanıtılacaktır.

Kayıt: http://ankarajugtemmuz2013.eventbrite.com/
Konuşmacı: Çağatay Çivici, Mert ÇAlışkan
Konu: ava Enterprise Edition 7
Tarih: 25 Temmuz 2013 Perşembe saat 19:00
Yer: Bilkent Cyberpark Dr. Fikret Yücel Konferans Salonu
Ankara JUG: http://www.ankarajug.org/

Ankara JUG Haziran Etkinliği

Konu:

Çağatay Çivici, Barış Bal ve Mert Çalışkan'ın organize ettiği Ankara JUG (Java User Group) Haziran etkinliği 27 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek. Ankara JUG'un sitesinde bu ayki etkinlikte Ümit Vardar'ın, Spring Data ve MongoDB konularındaki tecrübelerini paylaşacağı yazıyor. Meraklısına tavsiye ederim.

Ankara JUG'un önceki aylarda gerçekleştirdiği üç ya da dört etkinliğine katıldım. Organizasyon her geçen gün daha iyi bir şekilde karşımıza çıkıyor. Sponsorların da artmasıyla verilen hediyeler de arttı ve güzelleşti. Katılım da güzel bir seviyeye ulaşmış durumda.

Kayıt: http://ankarajughaziran2013.eventbrite.com/
Konuşmacı: Ümit Vardar
Konu: Spring Data ve MongoDB
Tarih: 27 Haziran 2013 Perşembe saat 19:00
Yer: Bilkent Cyberpark Dr. Fikret Yücel Konferans Salonu
Ankara JUG: http://www.ankarajug.org/

Açıkçası hediyeler göz dolduruyor. :)

Yazılım Atölyesi Mart 2012 Etkinliği: Redis, Sanallaştırma

Konu:

Her ayın 3. Cumartesi günü Ankara yazılımcılarının toplandığı etkinlik Yazılım Atölyesi'nin 2012 Mart ayı etkinliği konuları belli oldu: Redis ve Sanallaştırma Teknolojileri.
Etkinlik hakkında geniş bilgiyi Facebook sayfasından ve Yazılım Atölyesi sitesinden alabilirsiniz.

Canlı Yayın Linki: http://livestre.am/1k6G6

Yazılım Atölyesi Şubat Etkinliği: Yapay Sinir Ağları ile Ses Tanıma

Konu:

Her ayın 3. Cumartesi günü Ankara yazılımcılarının toplandığı etkinlik Yazılım Atölyesi'nin Şubat ayı etkinliği konusu belli oldu: Yapay Sinir Ağları ile Ses Tanıma.
Etkinlik hakkında geniş bilgiyi Facebook sayfasından ve Yazılım Atöylesi sitesinden alabilirsiniz.

Steve Francia'dan Ücretsiz MongoDB Webinarı

Steve Francia 6 Ocak'ta MongoDB Webinarı veriyor. Ünlü NoSQL tipi veritabanlarından MongoDB ile ilişkisel veritabanlarının (RDBMS) beraber (hibrit) çalışması hakkındaki bu ücretsiz webinara katılmak için kayıt olmak gerekiyor. Daha geniş bilgi için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Subscribe to RSS - etkinlik