Dosya Yükleme

Konu:

Sitemiz üzerinden dosya yüklemek, FTP ya da SSH üzerinden dosya yüklemekten biraz daha farklı olduğu için önce üzerinde Drupal yüklü olan sunucumuzun web üzerinden dosya yükleme kabiliyetine sahip olması gerekiyor. Eğer sistemle alakalı değişiklikleri yapmaya izniniz yoksa yetkililerden gerekli işlemlerin yapılmasını talep etmelisiniz.

Sunucu işlemleri etkin ise, Drupal'ın File eklentisini etkinleştirin. Bu eklenti sadece istediğiniz içerik türlerinin dosya yüklemesine olanak verir. Bu yüzden Yapı / İçerik Türleri sayfasında istediğimiz içerik türü için alanları yönet bağlantısına tıklıyoruz. Buraya Dosya tipinde bir alan ekliyoruz.

İzin verilen dosya uzantıları kısmına, içeriği ekleyenin yüklemesine izin vermek istediğimiz dosya uzantılarını veriyoruz. Örneğin sık kullanılan resim türleri için jpg, jpeg, png, gif diyebiliriz. Bunları yazarken aralarına boşluk ya da virgül koyuyoruz.

Maksimum dosya büyüklüğü kısmında eğer kullanıcıların belli bir boyuttan daha büyük dosyaları yüklemesini istemiyorsak izin verilen en büyük dosya boyutunu yazıyoruz. Eğer herhangi bir sınır belirlemezsek sunucumuzun PHP ayarları etkili olacaktır.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satırlar ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satırlar ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
Bu formu göndererek Mollom gizlilik şartlarını kabul etmiş oluyorsunuz.